A Föld népességének túlnyomó többsége egy huncut pillanatot sem látott a Tenkes kapitányából, a fennmaradó népesség viszont több tucatszor is megnézte. A két tábor békésen megfér egymás mellett, ami esztétikai…
TovábbA melltartó
Felvevőgép nélkül is könnyebb filmet készíteni, mint ötlet nélkül, mert az előbbinek ugye, ott a mobiltelefon, viszont ha nincs elképzelés, akkor megette a fene az egészet. A bonyolult, sokszálas történetvezetés…
TovábbAkár hisz benne, akár nem, valószínűleg mindenki hallott már róla, hogy 1917-ben a portugáliai Fatimában három kisgyerek előtt megjelent a Szűzanya. Fél év leforgása alatt hat jelenés történt, az utolsó,…
Tovább1917
Nemrég zárult le a Nagy Háború centenáriuma, amelynek során – számos megemlékezés, ünnepség és tudományos konferencia keretében – a kései utókor megadta a végtisztességet ennek a minden korábbi szörnyűséget felülmúló,…
TovábbCsernobil
Azt, hogy ma viszonylag gondtalanul élhetünk, három önfeláldozó búvárnak, Alekszej Ananenkónak, Valerij Bezpalovnak és Borisz Baranovnak köszönhetjük. Ők voltak azok, akik a halál biztos tudatában vállalták, hogy kinyitják az atomreaktor…
TovábbMa már csak a hozzám hasonló őskövületek emlékeznek a fekete-fehér filmek leghíresebb komédiás tandemére, a mifelénk Stan és Pan néven ismert duóra. Az még érthető, hogy Stan Laurelből miért lett…
TovábbJoel
Az örökbefogadás mindig aktuális és legalább ennyire érzékeny téma. Az irodalom nagy klasszikusaitól egészen napjaink filmművészetéig számos példát tudnánk sorakoztatni annak bizonyítására, hogy ez a nemes, emberbaráti gesztus, a kétségbevonhatatlan…
TovábbA nívósabb háborúellenes filmek többnyire úgy kezdődnek, hogy a szülők megtudják: a fiuk elesett a harctéren. Vannak azért kivételek is – a legismertebb talán a Csuhraj-féle Ballada a katonáról –,…
TovábbA történet többé-kevésbé ismert: 1976. március 16-án két palesztin és két német terrorista eltérítette a Tel Aviv–Párizs járatot. A gép az ugandai Entebbében szállt le, ahol idegőrlő alkudozás kezdődött a…
Tovább